Ochrona naszej restauracji

Monitorowanie i ochrona, Usługodawstwo

Restauracje są miejscami, które okazują się szczególnie narażone na działanie grup przestępczych. Często zdarzają się napady na takie miejsca, zwłaszcza tuż przed zamknięciem, gdy klientów jest już bardzo mało, a kasa pełna.
Ponadto restauracje są narażone na działanie grup przestępczych, które próbują wymusić na nas spłacenie haraczu.

Czasami grupy te żądają ogromnych wręcz sum, grożąc, że w przeciwnym wypadku zdemolują nam lokal lub sami wezmą sobie pieniądze. Bywa też, że dochodzi do różnego rodzaju gróźb, odnośnie właścicieli restauracji oraz ich bliskich, a także ich mienia, domu, samochodu. Czasami grupy przestępcze nie tylko mówią, ale w sytuacji, gdy nie chcemy im płacić, faktycznie niszczą nasz samochód czy porywają nam dziecko.

Dlatego też warto skorzystać z oferty jakiejś agencji ochroniarskiej, która będzie ubezpieczała nasz lokal, a w razie problemów obezwładni przestępców i odda ich w ręce policji.

Jak pracują ochroniarze

Ochroniarze działają na różne sposoby. Czasami są stale obecni w naszym lokalu, kiedy indziej zaś możemy ich przywołać, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie trzeba do tego używać telefonu. Agencje ochroniarskie instalują często za barem w restauracji mały przycisk, który wystarczy nacisnąć, gdy czujemy się zagrożeni, a natychmiast przybędzie grupa interwencyjna (więcej o zasadach współpray znajdziesz w serwisie firmy INWEMER w kategorii Grupa Interwencyjna).

Przycisk ten jest bardzo dyskretny, toteż można się nim posłużyć w taki sposób, aby napastnicy nie zdawali sobie z tego sprawy. Rzecz jasna, czasami ochroniarze zaopatrują tez nasz lokal w alarm, który uruchamia się wtedy, gdy ktoś próbuje się do niego dostać po zamknięciu.

Ochroniarze są to ludzie silni i wysportowani, którzy potrafią się bić, a także obezwładnić przestępców. Są oni odważni i dobrze wytrenowani, posiadają broń i dlatego mają przewagę nad przestępcami, a przynajmniej niczym im nie ustępują. Pod opieka grupy interwencyjnej możemy zatem czuć się w pełni bezpiecznie. Z pewnością ochroni nas ona przed płaceniem niebotycznych haraczy i ukróci przestępcze działanie okolicznych gangów.

Odpowiedz